HAKKIMIZDA

Dünyanin en kaliteli ve çevreyle dost olan ithal kömürünü ülkemize getirterek 1998 yilinda Istanbul Büyüksehir Belediyesi ' nin vermis oldugu bu çevre ödülünü kazanmanin gururunu yasamistik.

Yaptigi tüm atilimlarda bu gururu sürdürmeyi kendine hedef edinen fimamiz, ülkemize sürekli olarak çevreyle dost kömürleri ithal etmenin yanisira, kendi imal ettigi çevreci kömür çesitleriyle de bunu ispatlamistir

Son olarak üretmis oldugumuz mangal kömürü buna en iyi örnektir. Tamamen çevre dostu bir kömür çesitidir. Mangal briketler için hiç agaç kesilmemistir. Dogaya zarar verilmemistir. 100% Dogal ve 100% Çevre Dostudur.

Tarihçe, Çevre bakanligi normlarina uygun, ülkemiz standartlarinda ithalati yapilabilecek en iyi kömürlerin etüdü ve getirilmesi amaciyla 1994 yilinda AKER KÖMÜR SATIS VE TICARET A.S. kurulmus ve 2000 'li yillara kadar AKER markasi ile piyasada yer alinmistir.

2001 yilinda Türkiye 'nin degisen sartlarina ayak uydurmak ve hizmette daha iyi konuma gelebilmek için ER KÖMÜR PAZARLAMA A.S. kurulmus "AKER KÖMÜR ve ER KÖMÜR" markasi ile piyasaya daha iyi, daha tasarruflu, daha kaliteli ürünlerin verilmesi yoluna gidilmistir.

Firmamiz Türkiye genelinde mevcut Gebze, Iskenderun, Samsun depolari ve yurt sathina dagilmis bayi agi ile bugün oldugu gibi önümüzdeki yillara damgasini vuran Türkiye 'nin öncu kurulusu olacaktir.